Dziś jest wtorek, 18.06.2024, imieniny Elżbiety, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszlosci - wrzesien 1

   Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.  Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy i angażujący uczniów oraz będą sprzyjać odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

   W ramach tego programu Szkoła Podstawowa w Dziadowicach otrzymała wsparcie finansowe, dzięki któremu mogła zakupić sprzęt, a uczniowie mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności.

   Od września 2022r. nauczyciele rozpoczęli pracę z zakupionym sprzętem, który w przeciągu kilku miesięcy był wykorzystywany na wiele sposobów.

 

WRZESIEŃ 

   We wrześniu podczas rozpoczęcia roku szkolnego zostały wykorzystane mikrofony kierunkowe oraz kamera. Zestaw był używany kilkakrotnie przez  nauczycieli i samorząd uczniowski  do rejestrowania dźwięku i obrazu różnych uroczystości.

   Wykorzystując drukarkę 3D wydrukowane zostały kostki do gry, na których znalazły się kolory odpowiadające dźwiękom dzwonków muzycznych, które pozwalały na losowanie nut i komponowanie melodii na zajęciach muzycznych.

   W trakcie zajęć z wykorzystaniem sprzętu gogli VR uczniowie poznali budowę grzyba, a także rozmawiali o znaczeniu lasu i o zagrożeniach ze strony roślin i grzybów.

PAŹDZIERNIK

   W miesiącu październiku na zajęciach z techniki uczniowie poznali budowę i zasady sterowania robotem - zgłębiły świat robotyki i programowania. Na lekcjach informatyki uczniowie mieli możliwość pracy z mikrofonem kierunkowym. Dzięki niemu mogli nagrać warstwę dźwiękową do prezentacji w Power Poincie. W klasie II i III mikrofon i statyw wykorzystany został do recytacji wierszy.

LISTOPAD

   W listopadzie uczniowie wykorzystali sprzęt do rejestrowania dźwięku oraz obrazu podczas obchodów dnia 11 listopada, aby nagrać to, co działo się tego dnia w naszej szkole. Wykonali za pomocą drukarki 3D symbole narodowe. Wykonali również figurki symbolizujące święto 11 listopada w programie tinkercad.

GRUDZIEŃ

   W grudniu przy wykorzystaniu sprzętu do rejestrowania dźwięku i obrazu uczniowie nagrywali przebieg dyskoteki mikołajkowej. Sprzęt został również wykorzystany do nagrania przedstawienia jasełkowego oraz relacji ze spotkania wolontariatu. Przy pomocy drukarki 3D wydrukowane zostały przestrzenne choinki, które ozdobiły naszą szkołę. Na lekcjach biologii uczniowie dzięki okularom VR mieli możliwość poznania świata trójwymiarowego – świata roślin i owadów.

STYCZEŃ

   W styczniu trakcie zajęć z wykorzystaniem sprzętu gogli VR uczniowie rozpoznawali i nazywali rośliny oraz zwierzęta żyjące w różnych warstwach lasu. Na zajęciach z matematyki dotyczących figur i brył geometrycznych uczniowie przypomnieli sobie nazwy, cechy charakterystyczne, własności poszczególnych figur i brył.

LUTY

   W miesiącu lutym w trakcie zajęć z wykorzystaniem sprzętu gogli VR uczniowie na lekcji biologii mogli obejrzeć budowę komórki zwierzęcej, roślinnej i bakterii.

 

Jacek Stasińczuk


Galeria zdjęć