Dziś jest wtorek, 18.06.2024, imieniny Elżbiety, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Wyjazd do CKiBP w Malanowie na Wystawę Pasji

Wyjazd do CKiBP w Malanowie na Wystawę Pasji

20240520_090903

W poniedziałek 20 maja 2024 roku uczniowie klasy I, II i III  Szkoły Podstawowej w Dziadowicach wybrali się na pokaz pierwszej Wystawy Pasji zorganizowanej przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie.

Na początku zostaliśmy przywitani przez dyrektor CKiBP - panią Małgorzatę Przygońską, która opowiedziała o tym, czym  jest pasja. Następnie w dwóch grupach uczniowie podziwiali zgromadzone przez organizatorów kolekcje, a były to m.in. znaczki pocztowe, kapsle z flagami państw biorących udział w Euro 2018, lalki Barbie, maskotki – Świeżaki, karty kolekcjonerskie przedstawiające m.in. flagi krajów, motoryzację , wielkie bitwy, Lego Ninjago, Władcę Pierścieni, kolekcję dinozaurów, zabawki z Kinder Niespodzianki, kolekcję koni, zbiór samochodów,  pocztówki, monety i banknoty z różnych państw, stare przedmioty użytku codziennego – butelki, żelazka, garnki, misy, maszynę do pisania, lampy naftowe, kanki, narzędzia, kolekcję elektroniczną – walkmeny, rzutniki, aparaty fotograficzne, telefon, zbiór płyt winylowych, patefon, gramofon oraz militaria – mundury i osprzęt żołnierza.

Wystawa Pasji cieszyła się wśród uczniów dużym zainteresowaniem, gdyż większość przedmiotów mogli zobaczyć po raz pierwszy. Informacje i ciekawostki na temat zbiorów przekazywali dzieciom pani Małgorzata Przygońska, pan Mateusz Smak oraz pan Robert Mućka.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor CKiBP w Malanowie za zaproszenie i możliwość zobaczenia ciekawych eksponatów. 

Marcelina Włodarczyk

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności