Dziś jest piątek, 19.07.2024, imieniny Alfreda, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Tydzień Dbania o Relacje oraz Tydzień Zdrowia Psychicznego

Tydzień Dbania o Relacje oraz Tydzień Zdrowia Psychicznego

Tydzien dbania o dobre relacje i zdrowia psychicznego 7

   W ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo w dniach  23 - 27 października obchodziliśmy w naszej szkole kolejny Tydzień Dbania o Relacje. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem akcji była integracja całej społeczności szkolnej, budowanie pozytywnych relacji między uczniami i nauczycielami.

   W poniedziałek uczniowie tworzyli drzewo życzliwości, miłe życzenia, którymi byli obdarowywani uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły wpływały na pozytywny klimat w szkole. Poniedziałek był również dniem legalnego nieprzygotowania, uczniowie mieli dzień wolny od niezapowiedzianych kartkówek oraz odpytywań.

   Wtorek był dniem sportowym - tego dnia uczniowie wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego Panią Katarzyną Osińską uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych oraz mogli wspólnie rozwiązać krzyżówkę sportową. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z instruktorem jogi dla dzieci panią Bogumiłą Chrostek uczestniczyły w treningu uważności z elementami Jogi. Ćwiczenia jogi angażowały dziecięcą wyobraźnię i rozwijały ich zdolności fizyczne. Dzieci uczyły się relaksacji i radzenia sobie ze stresem, jednocześnie wzmacniając swoje mięśnie.

   W środę królował dzień kolorów. Tego dnia uczniowie każdej klasy oraz dzieci z oddziału przedszkolnego założyli ubrania i gadżety w wylosowanym wcześniej kolorze. Natomiast podczas długiej przerwy wszyscy uczniowie rysowali na rolce papieru pozytywne hasła i emotki.

   Czwartek to dzień quizów. Uczniowie kl. 1- 8 próbowali swoich sił w konkursie „Zgadnij kto to?”. Klasy próbowały dopasować zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa do ich właścicieli. Zadanie okazało się trudne, ale dzięki wzajemnej współpracy poradzili sobie doskonale, a dobry humor nikogo nie opuszczał. Podczas przerw uczniowie mogli też wziąć udział w „Wyzwaniu lub pytaniu”. Radosny nastrój towarzyszył wszystkim uczniom. Dzieci z oddziału przedszkolnego spróbowały za pomocą zmysłu dotyku odgadywać, jakie dary jesieni oraz przedmioty z kuchni zostały ukryte w pudełku.

   Piątek był dniem filmowym. Uczniowie starszych klas udali się na seans filmowy do kina, młodsi natomiast mogli poczuć się jak w kinie podczas seansu filmowego zorganizowanego w szkole.

   Przerwy umilała również ulubiona muzyka, wspólne śpiewy i tańce. Z pewnością można stwierdzić, że miniony tydzień należał do udanych.

   Tydzień ten połączyliśmy również z Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, rozpoczynając w szkole program profilaktyczny "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW" dla klas 1-8. Program ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego. Pierwsza lekcja dotyczyła emocji - ich rozpoznawania, zauważania w momencie powstania, roli emocji oraz metod radzenia sobie z nimi, dzięki wsparciu i pomocy innych. 

   W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego powstała w naszej szkole również gazetka szkolna dotycząca sposobów dbania o zdrowie psychiczne oraz odbyły się zajęcia z psychologiem w oddziale przedszkolnym dotyczące zdrowia psychicznego - czym ono jest oraz jak możemy o nie dbać.

   Mamy nadzieję, że wszystkie te działania spowodują, iż nasi uczniowie w sposób świadomy zadbają o swoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. 

Paulina Jóźwiak

Daria Witkowska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności