Dziś jest poniedziałek, 04.12.2023, imieniny Barbary, Krystiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Tydzień dbania o dobre relacje

Tydzień dbania o dobre relacje

Dzien integracji klasowych 1.

   Tydzień od 29 maja do 2 czerwca przebiegał w naszej szkole pod hasłem: TYDZIEŃ DBANIA O DOBRE RELACJE.

   W związku z tym w poniedziałek uczniowie integrowali się podczas grania w gry planszowe, a klasa ósma po trudach egzaminów ruszyła do Energylandii – największego parku rozrywki w Europie. Na miejscu przeżyli mnóstwo wrażeń. Jak wyglądało to ciekawe zakończenie nauki w szkole podstawowej , pokazują załączone w galerii zdjęcia.

   We wtorek odbyła się akcja - "Przynieś książki w byle czym" - zamiast tornistra/plecaka uczniowie przynieśli książki/przybory w dowolnym 'opakowaniu', jaki sobie wybrali. Dodatkowo był to także dzień sportowy, w którym uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w różnych konkursach i zabawach sportowych.

   Środa była dniem integracji klasowych. Dla uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego zostały zorganizowane różne zabawy integracyjne, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli okazję do rozwijania umiejętności współdziałania podczas realizacji zadań grupowych, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Wszystkie działania miały na celu budowanie poczucia wspólnoty grupowej oraz rozwijanie relacji interpersonalnych.

   W czwartek uczniowie z okazji dnia dziecka wyruszyli na wycieczki. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III wybrały się do krainy rozrywki "Smokolandia" w Kole.  W sali zabaw miały do dyspozycji wiele atrakcji, takich jak: labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampolinę, mini rowery i samochody, piłki do skakania, ogromne klocki do układania i wiele innych. Dzieci aktywnie, atrakcyjnie i oczywiście bezpiecznie spędziły czas. Zmęczone, ale bardzo szczęśliwe po wspólnej zabawie zapewniały, że chętnie odwiedzą to miejsce jeszcze raz. Uczniowie z klas IV-VIII udali się do parku trampolin “Jump planet” w Kaliszu. Do dyspozycji mieli, aż 70 różnych trampolin, 2 trampoliny sportowe, boisko do zbijaka, stanowiska do koszykówki oraz basen z gąbkami. Tak bogata oferta sprawiła, że każdy z uczniów mógł znaleźć ciekawe zajęcie dla siebie i z wielkim uśmiechem spędzić ta czas.

   W ostatni dzień, czyli piątek odbyło się wspólne zdrowe śniadanie, na które uczniowie przynieśli różne przekąski i owoce. W ten oto sposób uczniowie mogli wspólnie powspominać miniony tydzień, który przyniósł im wiele zabawy i radości.

 

Daria Witkowska

Marzena Osińska

Dorota Stefaniak

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności