Dziś jest czwartek, 29.02.2024, imieniny Romana, Oswalda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

rozpoczecie roku szkolnego

   4 września br. w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/24. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.00 mszą św. w miejscowej kaplicy.

   Po mszy św. uczniowie, nauczyciele i rodzice przeszli do budynku szkolnego, aby tam kontynuować uroczystość. Punktualnie o godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, oznajmiając tym samym nowy rok szkolny. Uroczystość poprowadziły uczennice kl. VII: Amelia Durkiewicz i Małgorzata Hynas.

   Na początku powitały wszystkich zebranych na uroczystości. Przypomniały o wrześniu 1939 r., kiedy to wybuchła II wojna światowa, a ówcześni uczniowie nie mogli podjąć nauki w szkole.

   Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Emilia Stefaniak, która powitała wszystkich bardzo gorąco, szczególnie pierwszoklasistów, życząc im owocnego pobytu w murach naszej szkoły.

   Gościem uroczystości był Wójt Gminy Malanów Pan Ireneusz Augustyniak, który również życzył wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

   Na zakończenie Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, po czym uczniowie i nauczyciele udali się na spotkanie w wyznaczonych salach.

   Rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniom życzymy wielu wspaniałych sukcesów, zadowolenia ze zdobywanej wiedzy, uporu w pokonywaniu przeszkód oraz uśmiechu na co dzień.            

                                                                                                          Ewa Pękacz


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności