Dziś jest niedziela, 25.02.2024, imieniny Cezarego, Wiktora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Projekt profilaktyczny "Nie zmarnuj swojego życia"

Projekt profilaktyczny "Nie zmarnuj swojego życia"

Projekt profilaktyczny 'Nie zmarnuj swojego zycia'9

   30 października uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w projekcie „Nie zmarnuj swojego życia” prowadzonym przez RYMcerzy - Bęsia i Dj Jonasa. W projekcie wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie oraz Szkoły Podstawowej w Malanowie. Spotkanie profilaktyczne, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Dziadowicach mogło być zrealizowane dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co składamy słowa podziękowania Panu Wójtowi i Pani Alicji Maciejewskiej.

Projekt miał na celu:

- profilaktykę uzależnień

- uświadomienie zagrożeń związanych z używkami

- zmianę postawy młodzieży

- zachęcenie do rozwijania własnych zainteresowań

- przedstawienia uniwersalnych wartości

   Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami uświadamiając młodzieży zagrożenia związane z używkami. Pogłębili wiedzę uczniów dotyczącą skutków zdrowotnych i społecznych sięgania po używki. Nawiązali do doświadczenia innych raperów, takich jak: Bedoes, Peja, Kubańczyk, których twórczość jest dobrze znana młodzieży. Treści profilaktyczne przekazali również w formie hip-hopowego kawałka. W trakcie spotkania podkreślili autorytet nauczycieli, a także bardzo istotną rolę rodziny w życiu człowieka. Przestrzegali przed sięganiem po używki oraz otaczaniem się osobami, które mają na młodzież zły wpływ. Promowali wśród młodzieży zachowania i postawy asertywne przed destruktywnymi zachowaniami oraz propagowali zdrowy i aktywny styl życia, rozwój osobisty, edukacyjny i działania prospołeczne. Z przekazu RYMcerzy wybrzmiewała ponadczasowa wartość ukierunkowana na rozwijanie swoich talentów, pasji, zdobywanie wiedzy oraz rodzinę. Pod koniec spotkania zachęcili uczniów do przedstawienia swoich talentów na forum grupy, co jeszcze bardziej uświadomiło uczniom możliwość osiągnięcia celów, realizację marzeń i podkreśliło wagę ich wyborów życiowych. Uczniowie prezentujący swoje talenty zostali nagrodzeni brawami oraz plakatami z hasłem „Nie zmarnuj swojego życia”. Na koniec RYMcerze zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego zdjęcia, po czym każdy z uczniów mógł podejść do nich po autograf, zbicie piątki, czy wspólne zdjęcie.

   Spotkanie było dynamiczne, prowadzone młodzieżowym slangiem, a prowadzący cały czas wchodzili w interakcje z uczniami.

   Raperzy zostawili uczniom ważny przekaz, który miejmy nadzieje zostanie z nimi na dłużej:

Nie Zmarnuj Swojego Życia!

Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.

Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.

Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.
 
Daria Witkowska
Paulina Jóźwiak

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności