Dziś jest wtorek, 18.06.2024, imieniny Elżbiety, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Profilaktyka dla uczniów oraz rodziców - uzależnienia od środków psychoaktywnych i uzależnienia behawioralne

Profilaktyka dla uczniów oraz rodziców - uzależnienia od środków psychoaktywnych i uzależnienia behawioralne

spotkanie profilaktyczne - substancje psychoaktywne - dla uczniow 1

   12.04.2023r gościliśmy w naszej szkole pana Romana Szeląga - podinspektora policji w stanie spoczynku, eksperta w zakresie profilaktyki uzależnień, kuratora społecznego, kawalera orderu uśmiechu.

   W pierwszym spotkaniu z naszym gościem uczestniczyli uczniowie klasy VII i VIII. Dotyczyło ono konsekwencji wynikających z używania substancji psychoaktywnych, ich wpływu na zdrowie, aspektów prawnych wynikających z zażywania, posiadania, handlowania substancjami psychoaktywnymi oraz uzależnień behawioralnych, cyberprzemocy i stalkingu.

   W drugim spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów i dzięki temu mogli dowiedzieć się jak rozpoznać czy dziecko zażywa narkotyki i jak radzić sobie w tej sytuacji. Zostały poruszone także tematy związane z uzależnieniami behawioralnymi (Internet, telefon komórkowy, gry komputerowe), i cyberprzemocą.

   Na obu spotkaniach, zarówno rodzice jak i uczniowie mogli usłyszeć wiele przykładów dotyczących powyższych sytuacji, a dla rodziców zaprezentowane zostały także materiały takie, jak np. atrapy narkotyków, czy testy do wykrywania narkotyków w organizmie.

   Spotkanie było możliwe, dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Daria Witkowska

Paulina Jóźwiak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności