Dziś jest środa, 27.09.2023, imieniny Damiana, Amadeusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek, 5 maja w Szkole Podstawowej w Przykonie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju uczestniczyły drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat oraz grupa II – uczniowie powyżej 12 lat. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie testu teoretycznego, wykonanie zadań praktycznych, takich jak jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z grupy I w składzie: Nadia Wszędybył, Nadia Pietrzak, Kacper Iglikowski, Bartosz Czekalak, z grupy II uczniowie w składzie : Amelia Durkiewicz, Hubert Wasik,  Dominik Ćwikliński.

O najwyższe miejsca walczyły drużyny z siedmiu gmin powiatu tureckiego. Po wyrównanej rywalizacji, młodszej kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie. W kategorii starszych klas szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy z Zespołu Szkół w Przykonie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy miejsc na podium w finale wojewódzkim turnieju.

                                                                                                          Jacek Stasinczuk


Pozostałe aktualności