Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

25 marca 2025 roku był ważnym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, w tym dniu bowiem odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki".
Na początku uroczystości uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Marceliny Włodarczyk inscenizacją zachęcali pierwszoklasistów do czytania książek.
W dalszej części uroczystości bibliotekarka Pani Lilla Herbich odczytała Akt pasowania, a przyszli czytelnicy zgodnie wypowiedzieli słowo „Przyrzekam”.
Po złożeniu przysięgi każdy pierwszak został pasowany na czytelnika przez panią dyrektor Emilię Stefaniak dużym ołówkiem, następnie wpisał swoje imię pod tekstem przyrzeczenia. Uczniowie przyrzekli, że będą szanować i dbać o książki.
Przedstawicielka Rady Rodziców – pani Justyna Borkowska wręczyła każdemu pierwszakowi pamiątkową, pierwszą książeczkę tradycyjnie ufundowaną przez Radę Rodziców. Nowi czytelnicy otrzymali kolorową zakładkę, aby w trakcie czytania nie niszczyli książek. Mamy nadzieję, że pierwszaki będą systematycznie odwiedzały szkolną bibliotekę.
Lilla Herbich
Zapraszamy do: GALERII ZDJĘĆ
Pozostałe aktualności
-

Integracyjny sparing piłkarski z okazji Światowego Dnia Zdrowia
-

Wiosenne warsztaty ,,Rok dziecięcej kreatywności"
-

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
-

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników
-

XX Szkolny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”
-

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
-

Sukces naszych uczniów w konkursie OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”!
-

Sukcesy w XXI Gminnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie
-

Wizyta w Nadleśnictwie w Turku
-

Sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym „Komiksowa Kocia Przygoda”
-
Rekrutacja na rok szkolny 2026/2027
-

Uczniowie pokazali siłę i determinację – 4. miejsce w zawodach. Sprawnościowy Test w Kaczkach Średnich
-

Choinka Noworoczna w Szkole Podstawowej w Dziadowicach
-

Spotkanie z policjantem
-

Wyjazd do kina