Dziś jest poniedziałek, 15.04.2024, imieniny Anastazji, Wacława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach

Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach

oddzial przedszkolny w pizamach

  7 grudnia w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Każdy inny wszyscy równi” obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach na rzecz Onkochorych Dzieci. Nasi uczniowie przyszli do szkoły w piżamach i obudzili w sobie aniołów. Zorganizowany Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień, kiedy zwróciliśmy uwagę na zdrowie i empatię oraz łączyliśmy się myślami z dziećmi chorymi onkologicznie. Dlaczego piżama?  Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Wciąż za mało myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi, a jak jest cenne poznajemy dopiero w chorobie.

Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich.

Uczniowie dobrowolnie wpłacili cegiełki w kwocie 5 zł, które trafią na rzecz Fundacji „Gdy liczy się czas” i będą przeznaczone na budowę bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci. Łączna kwota zebranych cegiełek to 314zł. Uczniowie za udział w akcji otrzymali magiczną odznakę Mogwartu – Mogę i Jestem tego Wart!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w Dzień Piżamy. A wszystkim dzieciom, które zmagają się z chorobami onkologicznymi życzymy dużo zdrowia i wielu powodów do radości. Warto pomagać! 

                                                                                                   Paulina Jóźwiak 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności