Dziś jest piątek, 09.06.2023, imieniny Felicjana, Pelagii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » NURD - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

NURD - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Spotkanie z policjantem 1

  Wtorkowe (7 marca 2023r.) spotkanie klas I-III i op ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach z asp. sztab. Krzysztofem Aleksanderkiem dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych jego uczestników.

 Akcja NURD ma na celu poprawę bezpieczeństwa tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie są kierowcami. Podczas tej akcji policja zwraca szczególną uwagę na zachowania użytkowników dróg: pieszych, rowerzystów oraz użytkowników kierujących hulajnogami, a także zachowania kierowców wobec tej grupy. Nadal najczęstszą przyczyną wypadków jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Wśród obowiązków pieszego policja zwraca uwagę na szczególne zachowanie ostrożności, zadbanie o widoczność na drodze i oczywiście stosowanie się do przepisów w ruchu drogowym.

  Nasi uczniowie z tej okazji przypomnieli sobie podstawowe zasady zachowania na drodze, zwłaszcza zasady przechodzenia na drugą stronę jezdni. Dzielnicowy przypomniał również, że korzystanie z rowerów wymaga odpowiednich uprawnień, w innym przypadku odbywać się musi pod opieką dorosłych.  Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały odblaski.

Renata Bińkowska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności