Dziś jest poniedziałek, 04.12.2023, imieniny Barbary, Krystiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Międzynarodowy Dzień Kropki oraz Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów

Międzynarodowy Dzień Kropki oraz Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów

Dzien Kropki i Pozyskiwania Talentow 6

   15 września postanowiliśmy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie, a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja. Wszystko zaczęło się w 2003 r, od książki amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”. 

   W naszej szkole również zaplanowano wiele ciekawych zajęć i zabaw pod okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz starszych uczniów. Dzieci dobrze już znały historię Vashti, więc od razu zabrały się do pracy. W dniu tym królowały oczywiście stroje w kropki: naklejane, malowane, kreatywne, a buzie upstrzone były kolorowymi piegami.

   W tym roku postanowiliśmy połączyć Międzynarodowy Dzień Kropki ze Światowym Dniem Pozyskiwania Talentów. 

   Uczniowie kl. 1 – 3 podczas zajęć z pedagogiem odkrywali swoje mocne strony oraz prezentowali rekwizyty związane z ich talentami (książki, kredki, płótna malarskie, piłki, szachy, pas judo, puchary i wiele innych). Wszyscy uczniowie wspólnie z pedagogiem i psychologiem przygotowali papierowe pióra prezentując swoje talenty i mocne strony – prace posłużyły do stworzenia symbolicznych Skrzydeł Talentów na gazetce w korytarzu głównym szkoły. Pamiątkowe pióra będą przypominały uczniom, że każdy ma jakieś zdolności, a świadomość ich posiadania dodaje skrzydeł, pozwala sięgać coraz wyżej i osiągać swoje cele. Uczniowie klas 4 – 8 podczas zajęć z pedagogiem i psychologiem integrowali się, odkrywali swoje mocne strony i wykonywali ćwiczenia o charakterze wzmacniającym, dzięki którym mogli poczuć wsparcie grupy i akceptację tego, jacy są. Przygotowano również dla uczniów zakropkowaną foto-budkę oraz zabawę ruchową kamień-papier-nożyce oraz zabawę taneczno-ruchową z użyciem kół hula hop. Na przerwach młodsze dzieci mogły spędzić czas na powietrzu puszczając bańki mydlane oraz rysując kropki i kółka kredą na chodniku przed szkołą.

   Dzień świętowany tak nietypowo nie tylko pozwolił miło spędzić czas, ale przede wszystkim pomógł uczniom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Paulina Jóźwiak

Anna Węs

Daria Witkowska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności