Dziś jest środa, 27.09.2023, imieniny Damiana, Amadeusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » "Biorę odpowiedzialność..."

"Biorę odpowiedzialność..."

Warsztaty FASD

   22 marca 2023r. w ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie - odbyły się w szkole warsztaty dla klasy VII i VIII pt. „Biorę odpowiedzialność…”, dotyczące Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych, które poprowadziła dr Teresa Kobrzyńska - specjalista oraz wieloletni edukator w zakresie FASD.

   Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym jest Spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych (FASD) oraz czym różni się od alkoholowego zespołu płodowego (FAS). Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Nikola-historia prawdziwa”, dzięki któremu mogli zobaczyć jak funkcjonuje dziecko z FASD, po czym wspólnie z prowadzącą omówili objawy tych zaburzeń.

   Na zakończenie warsztatów został poruszony temat alkoholu etylowego, który znajduje się w każdym spożywanym rodzaju alkoholu oraz zostały przedstawione ogólne skutki oraz straty rozwojowe wynikające ze spożywania alkoholu przez nastolatków.

   Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży, jaki jest ogromny wpływ alkoholu spożywanego przez matkę w ciąży na rozwój dziecka. Mamy nadzieję, że zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych wpłynie w przyszłości na odpowiedzialne podejście do ciąży.

Daria Włodarczyk

Paulina Jóźwiak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności