Dziś jest czwartek, 07.07.2022, imieniny Estery, Metodego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » ZAJĘCIA W RAMACH WSPÓŁPRACY Z KOORDYNATOREM DS. ZDROWIA PSYCHICZNEGO

ZAJĘCIA W RAMACH WSPÓŁPRACY Z KOORDYNATOREM DS. ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Warsztaty

  W dniach 10.05 oraz 16.05 w  Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbyły się warsztaty z koordynatorem ds. zdrowia psychicznego powołanym przez powiat turecki, panią psycholog Dżesiką Gawron. Uczniowie klasy 8a, uczestniczyli w zajęciach poświęconych radzeniu sobie ze stresem. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy uczniów na temat rozpoznawania oznak stresu, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z napięciem pojawiającym się w trudnych sytuacjach, uświadomienie uczniom, jak duży wpływ na to, jak się czujemy mają nasze myśli. Celem zajęć była także integracja zespołu klasowego. Rodzice oraz nauczyciele mieli możliwość poszerzenia swoich      kompetencji wychowawczych uczestnicząc w warsztatach poświęconych porozumiewaniu się z dzieckiem. Podczas spotkania pani psycholog poruszyła następujące zagadnienia:  współczesne zagrożenie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, bio-psycho-społeczny model zaburzeń psychicznych dzieci, rola rodzica w komunikacji z dzieckiem, psycholog, psychoterapeuta, psychiatra - kiedy szukać pomocy, błędy wychowawcze, które nie pomagają dzieciom w prawidłowym rozwoju sfery emocjonalnej, jak wychować szczęśliwe dziecko- rola rodzica.

                       

Tematyka warsztatów wpisuje się w treści programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (pkt. 1-2, 4).

                                                                                        Karolina Niespodziańska


Pozostałe aktualności