Dziś jest czwartek, 07.07.2022, imieniny Estery, Metodego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Wycieczka do Warszawy z programu Poznaj Polskę

Wycieczka do Warszawy z programu Poznaj Polskę

Warszawa 2

21 kwietnia uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w wycieczce do Warszawy realizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom poznania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz  osiągnięć polskiej nauki.

Pobyt w stolicy rozpoczął się od spaceru po Placu Zamkowym, pod Kolumną Zygmunta uczniowie zrobili sobie wspólne zdjęcie. Następnie zwiedzili Zamek Królewski. Mogli obejrzeć tam Apartamenty Królewskie Stanisława Augusta Poniatowskiego, podziwiali również monumentalne obrazy Jana Matejki, dowiadując się przy tym od pani przewodnik wielu ciekawych informacji na temat historii Polski. 

Następnym punktem programu był spacer po Starym Rynku, a potem przejazd do Łazienek Królewskich. Po drodze można było obserwować wielkomiejską zabudowę Warszawy, zobaczyć Pałac Kultury i Nauki czy Stadion Narodowy. Zwiedzanie Łazienek Królewskich rozpoczęło się wizytą w Pałacu Myślewickim. Pałac ten wzniesiono na polecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego w latach 1774–1779, według projektu Dominika Merliniego, w stylu wczesnoklasycystycznym. Jego nazwa pochodzi od pobliskiej, nieistniejącej obecnie, wsi Myślewice.

Po zwiedzeniu pałacu uczniowie wybrali się razem z przewodnikiem na spacer po parku łazienkowskim. Mieli okazję podziwiać Pałac na Wyspie, amfiteatr, Starą Oranżerię, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pięknie odrestaurowany samochód marki cadillac, który należał do marszałka Piłsudskiego, a obecnie eksponowany jest w specjalnej gablocie nieopodal Belwederu.

Posiłek w restauracji McDonalds był ostatnią miłą atrakcją wyjazdu. Pełni niezapomnianych wrażeń młodzi turyści udali się w drogę powrotną. Uczestnicy wycieczki do Warszawy z pewnością poznali wiele ciekawych informacji o historii stolicy, jej tradycji i zabytkach. 

                                                                                       Agnieszka Stawicka 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności