Dziś jest czwartek, 07.07.2022, imieniny Estery, Metodego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » W muzeum

W muzeum

W muzeum 2

Dnia 5 maja 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dziadowicach uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Główną atrakcją dla dzieci było obejrzenie wystawy czasowej zatytułowanej „Baśniowy świat lalek” ze zbiorów Poznańskiego Teatru Animacji. Dzieci obejrzały najpierw film edukacyjny poświęcony rodzajom lalek teatralnych, a potem mogły je rozpoznać wśród eksponatów wystawy.

W muzeum dzieci oglądały również wystawę archeologiczną. Szczególne zainteresowanie wzbudziły kości i zęby mamutów. Kolejna ekspozycja zawierała zdjęcia archiwalne Turku z lat okupacji niemieckiej. Dzieci z dużym zaciekawieniem porównywały wygląd miasta i szukały na zdjęciach obiektów istniejących do dziś. Następnym punktem wizyty w muzeum była wystawa stała „Turkowskie dzieło Józefa Mehoffera”, gdzie przedszkolaki i uczniowie oglądali dzieła krakowskiego artysty. Ostatnim punktem zwiedzania była ekspozycja etnograficzna nawiązująca do tradycji tkackich miasta Turku. Można było zobaczyć dawny warsztat tkacki, wyposażenie mieszkania tkaczy, a także warsztaty krawca i szewca.

Na koniec pracownik muzeum zaprosił dzieci na nowe atrakcje w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów” , która odbędzie się 14 maja. Wycieczka była dla dzieci wspaniałą zabawą połączoną z poznawaniem historii i sztuki. Mamy nadzieję, że kontakt z kulturą od najmłodszych lat ukształtuje w dzieciach postawę wrażliwości na sztukę i zachęci do jej poznawania. 

                                                                                     Dorota Stefaniak 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności