Dziś jest poniedziałek, 15.04.2024, imieniny Anastazji, Wacława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2022-23

Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2022-23

Rozpoczecie roku szkolnego

1 września br. w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/23.

Punktualnie o 9.15 zabrzmiał pierwszy dzwonek, oznajmiając tym samym nowy rok szkolny dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy VI: Amelia Durkiewicz i Hubert Wasik. Na początku powitali wszystkich zebranych na uroczystości. Przypomnieli o wrześniu 1939 r., kiedy to wybuchła II wojna światowa, a ówcześni uczniowie nie mogli podjąć nauki w szkole.

Ten rok szkolny dla szkoły w Dziadowicach staje się wyjątkowym, ponieważ na stanowisku Dyrektora Szkoły  nastąpiła zmiana. Pani Renata Bińkowska po 12 latach pracy zrezygnowała z pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły. Nową Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach została Pani Emilia Stefaniak.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice serdecznie podziękowali Pani Renacie Bińkowskiej za pracę na stanowisku dyrektora. Obecny na uroczystości był również Wójt Gminy Malanów Pan Ireneusz Augustyniak, który również bardzo serdecznie podziękował za pracę Pani Renacie Bińkowskiej. Powitał również nową Panią Dyrektor Emilię Stefaniak, życząc jej sukcesów na nowym stanowisku.

Po wystąpieniu Pana Wójta głos zabrała Pani Dyrektor Emilia Stefaniak. Powitała wszystkich bardzo gorąco, szczególnie najmłodszych, którym życzyła owocnego pobytu w murach naszej szkoły.

Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Po uroczystości w szkole: uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do kaplicy w Dziadowicach na mszę św.

Wakacje się skończyły, pora zasiąść w ławach szkolnych. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego. 

                                                                                                Ewa Pękacz

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności