Dziś jest wtorek, 03.08.2021, imieniny Lidii, Augusta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » SZKOLENIE DLA REALIZATORÓW REKOMENDOWANEGO PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „ PRZYJACIELE ZIPPIEGO"

SZKOLENIE DLA REALIZATORÓW REKOMENDOWANEGO PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „ PRZYJACIELE ZIPPIEGO"

psycholog1

W dniach 2-3 marca 2021r., w Szkole Podstawowej w Malanowie odbyło się szkolenie realizatorów Rekomendowanego Programu Profilaktycznego-„Przyjaciele Zippiego”.   W warsztatach uczestniczyli nauczyciele klas I-III z całej gminy oraz psycholog szkolny.

„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program realizowany przez fundację Partnership for Children.W Polsce program jest oferowany na podstawie licencji przez Centrum Pozytywnej Edukacji. Program Przyjaciele Zippiego został opracowany w celu wyposażenia dzieci w podstawowe kompetencje społeczno– emocjonalne, które pomagają radzić sobie w sytuacjach trudnych, a w przyszłości pozwolą im dobrze funkcjonować w relacjach z innymi i unikać zachowań ryzykownych.

Celem programu jest troska o zdrowie, dobre samopoczucie i dobre funkcjonowanie dzieci, a także zapobieganie problemom w przyszłości poprzez wyposażenie dzieciw podstawowe umiejętności życiowe, społeczne i emocjonalne, radzenia sobie z trudnościami, ze zmianą i stratą oraz rozwiązywania konfliktów.

Program obejmuje cykl 24 spotkań, pogrupowanych w 6 części tematycznych:

• Uczucia;

• Komunikacja;

• Przyjaźń;

• Rozwiązywanie konfliktów;

• Przeżywanie zmiany i straty;

• Radzenie sobie z trudnościami.       

Dzięki szkoleniu nauczyciele nabyli szereg kompetencji oraz uprawnienia realizatorów programu.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za możliwość zorganizowania szkolenia, a pani Alicji Maciejewskiej -Pełnomocnikowi Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za owocną współpracę.

Karolina Niespodziańska

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności