Dziś jest niedziela, 04.06.2023, imieniny Franciszka, Karola
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach w programie Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa w Dziadowicach w programie Laboratoria Przyszłości

LOGO LP (5)

   Efektywny rozwój kompetencji jutra i powszechny dostęp do narzędzi ułatwiających szkołom realizację procesów dydaktycznych. To główne założenia inicjatywy powstałej we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W jej ramach do Szkoły Podstawowej w Dziadowicach trafiło 30 000 złotych, które zostały przeznaczone na zakup innowacyjnego wyposażenia. Laboratoria Przyszłości to jak dotąd największa forma wsparcia dla szkół podstawowych, obejmująca zarówno te, w jakich uczy się mniej niż 100 uczniów, jak i większe placówki. Wielkość szkoły ma znaczenie, gdyż według tego kryterium zostały przyznane środki. Co równie ważne, wsparcie finansowe zostało przekazane z góry, nie było więc konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Rozwijanie umiejętności, które pozwolą na pewne wkroczenie w nową rzeczywistość, można połączyć z dobrą zabawą i przyjemnością dzięki dostępowi do właściwego sprzętu. Program Laboratoria Przyszłości powstał po to, aby umożliwić szkołom zakup takiego wyposażenia poprzez udzielenie wsparcia obejmującego 100% wnioskowanej kwoty. Szkoły, które środki otrzymały, zostały zobowiązane do zakupu wyposażenia podstawowego. W jego skład weszły:

  • Drukarka 3D z akcesoriami,

  • Mikrokontrolery z sensorami i akcesoriami,

  • Stacje lutownicze do mikrokontrolerów,

  • Sprzęt audio-video do nauki prezentacji osiągnięć( kamera cyfrowa, mikrofon kierunkowy, statyw, oświetlenie).

Oprócz sprzętu obowiązkowego nasza szkoła zakupiła:

  • Gogle Wirtualnej Rzeczywistości ClassVR z licencją

  • Robot edukacyjny z akcesoriami

  • Mikrofony kierunkowe z głośnikami

                                                                                                                       Renata Bińkowska

 

 

 


Pozostałe aktualności