Dziś jest sobota, 01.04.2023, imieniny Grażyny, Hugona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Od 1991 roku w trzeci czwartek listopada obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji również w szkole w Dziadowicach odbyły się różne akcje mające na celu szerzenie wiedzy  na temat szkodliwości palenia tytoniu. W działania włączyły się wszystkie klasy z naszej szkoły. Uczennice klasy VI - Amelia Durkiewcz i Małgorzata Hynas poprowadziły apel, w trakcie którego uczniowie klas IV - VIII zaprezentowali scenki, rebusy, krzyżówki oraz prezentację multimedialną pt. "Palić, nie palić - oto jest pytanie?" Dzieci z  klas 0-III przedstawiły przygotowane plakaty i wzięły udział w pogadance ze szkolną pielęgniarką. Mamy nadzieję, że podjęte działania zbudują świadomość naszych uczniów na temat zgubnych skutków palenia tytoniu i zniechęcą ich do sięgania po papierosy w przyszłości. 

                                                                                                     Dorota Stefaniak


Pozostałe aktualności