Dziś jest poniedziałek, 26.09.2022, imieniny Justyny, Cypriana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » PROJEKT SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO 2020/2021

PROJEKT SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO 2020/2021

Nasza szkoła uczestniczy w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO”, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. „To wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu”. Uczennice klasy 8 biorące udział w szkoleniu (Marcelina Wójciak, Sandra Toborek, Wiktoria Tołoczko) ,,Ganie na ekranie" organizowanym przez fundację Dbam o mój Zasięg przeprowadziły warsztaty dla uczniów klas IV-VI. Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się wielu przydatnych informacji na temat zalet i wad grania w gry cyfrowe.

W ciągu całego półrocza uczniowie, rodzice, nauczyciele mieli możliwość brania udziału w wielu   szkoleniach organizowanych w ramach projektu. Dały one możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego.

Podjęte działania wpisują się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).

Karolina Niespodziańska


Pozostałe aktualności