Dziś jest piątek, 09.06.2023, imieniny Felicjana, Pelagii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

Pasowanie na czytelnika 3

  14 marca 2023 roku był ważnym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, w tym dniu bowiem odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki”. Pani Lilla Herbich serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych: Radę Rodziców, nauczycieli, uczniów klas starszych oraz bohaterów uroczystości czyli pierwszaków. Pani bibliotekarka zachęcała uczniów do jak najczęstszych wizyt w bibliotece szkolnej, w której na nowych czytelników czeka wiele ciekawych bajek. 

Bohaterowie uroczystości pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Karolak przedstawili krótką część artystyczną tematycznie związaną z biblioteką. Również uczniowie klasy II recytowali wiersze Juliana Tuwima i śpiewali piosenkę przygotowaną z panią Renatą Bińkowską.

  W dalszej części uroczystości bibliotekarka Pani Lilla Herbich odczytała Akt pasowania, a przyszli czytelnicy zgodnie wypowiedzieli słowo „Przyrzekam”. Po złożeniu przysięgi każdy pierwszak został pasowany na czytelnika przez panią dyrektor Emilię Stefaniak dużym ołówkiem, następnie wpisał swoje imię pod tekstem przyrzeczenia. Uczniowie przyrzekli, że będą szanować i dbać o książki. Nowi czytelnicy otrzymali kolorową zakładkę do książki własnoręcznie wykonaną przez koleżanki i kolegów z klasy II. Panie z Rady Rodziców – pani Beata Cajdler i pani Arleta Pietrzak wręczyły każdemu pierwszakowi pamiątkową, pierwszą książeczkę tradycyjnie ufundowaną przez Radę Rodziców. Po uroczystości pierwszaki ze swoją wychowawczynią udały się do biblioteki, aby wypożyczyć pierwszą książkę. 

                                                                                               Lilla Herbich

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności