Dziś jest czwartek, 07.07.2022, imieniny Estery, Metodego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Jesteśmy czytelnikami szkolnej biblioteki

Jesteśmy czytelnikami szkolnej biblioteki

Pasowanie na czytelnika

 21 marca 2022 roku był ważnym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, w tym dniu bowiem odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki”. Pani Lilla Herbich serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych: Radę Rodziców, nauczycieli, uczniów klas starszych oraz bohaterów uroczystości czyli pierwszaków. Pani bibliotekarka zachęcała uczniów do jak najczęstszych wizyt w bibliotece szkolnej, w której na nowych czytelników czeka wiele ciekawych bajek. 

  W dalszej części uroczystości bibliotekarka pani Lilla Herbich odczytała Akt pasowania, a przyszli czytelnicy zgodnie wypowiedzieli słowo „Przyrzekam”. Po złożeniu przysięgi każdy pierwszak został pasowany na czytelnika przez panią dyrektor Renatę Bińkowską dużym ołówkiem, następnie wpisał swoje imię pod tekstem przyrzeczenia. Uczniowie przyrzekli, że będą szanować i dbać o książki. Nowi czytelnicy otrzymali kolorową zakładkę, żeby nie niszczyć książek. Po złożeniu takiej obietnicy panie z Rady Rodziców - pani Agnieszka Kaczkowska i pani Arleta Pietrzak wręczyły każdemu dziecku pamiątkową, pierwszą książeczkę tradycyjnie ufundowaną przez Radę Rodziców. Po uroczystości pierwszaki ze swoją wychowawczynią udały się do biblioteki, aby wypożyczyć pierwszą książkę. 

                                                                                               Lilla Herbich


Pozostałe aktualności