Dziś jest wtorek, 18.06.2024, imieniny Elżbiety, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

gazetka profilaktyczna

  W dniach 15.02 i 22.02 odbyły się w szkole kolejno, warsztaty dla klas IV-VIII oraz zajęcia dla klas I-III pt. „Bezpieczeństwo w Internecie”, które zostały przeprowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego w nawiązaniu do Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony był 7 lutego, czyli podczas ferii zimowych. 

  Na początku warsztatów dla klas IV-VIII uczniowie wymieniali jakie znają zasady, które pomagają ludziom bezpiecznie funkcjonować w otaczającym ich świecie, a następnie wspólnie z pedagogiem i psychologiem omówili, po co ludziom takie zasady oraz, co by się stało, gdyby ich nie było. Po krótkiej dyskusji, uczniowie mieli za zadanie wymienić kolejno, korzyści oraz zagrożenia płynące z internetu. Podsumowaniem pierwszej części warsztatów był fakt, iż internet jest światem, w którym, aby czuć się bezpiecznie - powinniśmy przestrzegać pewnych zasad. W drugiej części uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w internecie oraz sposobami reagowania na niebezpieczeństwa internetowe, po czym w wyznaczonych grupach mieli za zadanie namalować plakaty zachęcające do przestrzegania poszczególnych zasad.

  Podczas zajęć dla klas I - III, dzieci poznały zasady ekranowe i dowiedziały się, jak dbać o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci. Głównym celem zajęć z uczniami młodszych klas było przypomnienie im zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Pomocni okazali się bohaterowie serwisu edukacyjnego dla dzieci - sieciaki.pl, którzy wspólnie z pedagogiem i psychologiem przypomnieli podstawowe zasady higieny cyfrowej za pomocą krótkich filmików. Nie zabrakło przykładów z życia uczniów, które pomogły lepiej zrozumieć omawiany temat.

 

Daria Włodarczyk

Paulina Jóźwiak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności