Dziś jest środa, 17.10.2018, imieniny Małgorzaty, Ryszarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » ZDROWIE TO NASZ SKARB

ZDROWIE TO NASZ SKARB

ZDROWIE TO NASZ SKARB

,,Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia – wszystko jest niczym” A. Schopenhauer

7 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Każdy z nas wie, że zdrowie jest niezwykle cenne i powinniśmy o nie dbać.

 Podczas apelu dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały część artystyczną, poświęconą zdrowemu odżywianiu i gimnastyce. Wiktoria Włodarczyk i Janek Włodarczyk jako Maja i Gucio zachęcali do dbania o higienę osobistą. Często myśląc o zdrowiu bagatelizujemy hałas, który również może być szkodliwy dla zdrowia. Uczniowie klasy drugiej zwrócili uwagę na ten problem. Przekazali również szereg cennych rad dotyczących zdrowego trybu życia.

Uczennice klasy V Marika Kaczkowska i Dagmara Kałużna zapoznały uczniów z tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 roku – depresją, która dotyka nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci i młodzież.

Edukowanie w zakresie zdrowego stylu życia i propagowanie go jest bardzo istotne, szczególnie wśród młodych ludzi. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły wcielą w życie rady i będą wykazywać zachowania prozdrowotne, co pozwoli im długo cieszyć się zdrowiem.

Dorota  Stefaniak

 Zapraszamy do: Galerii zdjęć


Pozostałe aktualności