Dziś jest piątek, 03.04.2020, imieniny Ryszarda, Antoniego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 28. Zbierane podczas tegorocznego finału pieniądze zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Aby były one skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Jak co roku aktywnie w kwestowanie na ten szczytny cel włączyli się uczniowie-wolontariusze naszej szkoły. Finał zbiórki, który odbywał się 12 stycznia 2020 r. w CKiBP w Malanowie swoimi występami uświetniły również dzieci z naszej szkoły.

Hojność mieszkańców naszej gminy przełożyła się na wynik tegorocznego finału. Zebrano rekordową kwotę 19081,85 zł w kwestach i z licytacji.

                                                                                                  Dorota Stefaniak i Hanna Walczak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności