Dziś jest sobota, 16.02.2019, imieniny Danuty, Julianny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Co roku w listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasza szkoła propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów, dlatego przy okazji tego dnia podjęliśmy temat ograniczania zdrowotnych następstw palenia tytoniu. Chcieliśmy uświadomić uczniom, jak szkodliwym nałogiem jest palenie tytoniu i jak radzić sobie w sytuacjach, gdy stajemy się biernymi palaczami.

W obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia zaangażowali się uczniowie całej naszej szkoły wykonując różne prace o tematyce antynikotynowej i prezentując je później koleżankom i kolegom.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie poszczególnych klas wykonali plakaty, a uczniowie klasy III układali wiersze i rymowanki zniechęcające do palenia. Natomiast wychowankowie klasy VI, pod opieką pani Ewy Pękacz pisali listy do palaczy, w których próbowali nakłonić ich do porzucenia tego destrukcyjnego nałogu.

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia odbył się w naszej szkole apel, który rozpoczęły uczennice klasy szóstej Marika i Dagmara przypominając historię i ideę związaną z tym dniem. W trakcie apelu zaprezentowano również całej społeczności szkolnej najciekawsze listy, wiersze i rymowanki będące wynikiem pracy naszych uczniów. Zostały one również umieszczone na szkolnej gazetce.

Mamy nadzieję, że podjęte przez naszą szkołę działania zniechęcą młodzież do sięgania po papierosy oraz uwrażliwią na sytuacje, w których dzieci stają się biernymi palaczami. Wierzymy, że ukształtowane w młodym wieku prozdrowotne postawy staną się częścią ich życia i pozwolą cieszyć się dobrym zdrowiem przez lata.  

Dorota Stefaniak

Zapraszamy do:GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności