Dziś jest poniedziałek, 22.07.2019, imieniny Magdaleny, Bolesławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

Dnia 6 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbyły się zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dotyczące skutków zażywania alkoholu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 7 i 8.            Przeprowadzona lekcja miała uświadomić młodzieży jak alkohol działa na nasze zmysły. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu. Okazało się, że założenie alkogogli  skutkuje podwójnym widzeniem,  spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków,  pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. 

 Ćwiczenia w alkogoglach dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę. Oprócz alkogogli młodzież miała także możliwość zapoznania się z narkotestami służącymi do wykrywania różnych rodzajów narkotyków.

            Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość. 

                                                                            Karolina Niespodziańska 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności