Dziś jest piątek, 03.04.2020, imieniny Ryszarda, Antoniego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Sukces w konkursie „Language Abenteuer in Kaczki Średnie”

Sukces w konkursie „Language Abenteuer in Kaczki Średnie”

 Sukces w konkursie „Language Abenteuer in Kaczki Średnie”

Ile prawdy jest w powiedzeniu: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” mieli okazję się przekonać uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, biorąc udział w III edycji powiatowego konkursu „Language Abenteuer in Kaczki Średnie” 07.11.2019r.

Celem konkursu była popularyzacja i zachęcenie do nauki języka obcego oraz zwrócenie uwagi na wykorzystanie go w praktyce. Był to konkurs językowy o niestandardowej formule, mający charakter gry terenowej, podczas której uczniowie podzieleni na grupy musieli komunikować się w języku angielskim i niemieckim. Naszą szkołę reprezentowali Wiktor Cieślak z klasy VIII oraz Emre Ibryam i Bartosz Wiśniarek z klasy VII. W grze terenowej chłopcy zajęli drugie miejsce.

Doskonałym podsumowaniem było rozwiązywanie w zespołach szkolnych testu sprawdzającego wiedzę zdobytą podczas gry terenowej. Również w tej konkurencji chłopcy zajęli drugą pozycję.

Uczestnicy zmagań jednogłośnie orzekli, że ta atrakcyjna forma edukacji zachęci ich i kolegów do rozwijania umiejętności językowych.

Anna Węs

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności