Dziś jest wtorek, 11.12.2018, imieniny Damazego, Waldemara
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Starożytni Rzymianie i Galowie w naszej szkole

Starożytni Rzymianie i Galowie w naszej szkole

Starożytni Rzymianie i Galowie w naszej szkole

13 listopada 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziadowicach kolejny już raz uczestniczyli w żywej lekcji historii, którą zaprezentowała firma „Arkona” – Agencja Widowisk Historycznych.

W trakcie widowiska poznali dzieje Rzymian i Galów, zobaczyli repliki strojów i uzbrojenie rzymskich legionistów. Mogli zmierzyć się z ciężarem kolczugi, miecza, czy przymierzyć hełm oraz elementy zbroi. Wielką atrakcją dla uczniów była możliwość wzięcia udziału w inscenizowanej bitwie Rzymian z Galami i stworzenie formacji bojowej ‘żółwia rzymskiego”. Prowadzący przedstawienie, ciekawie i barwnie opowiadał o starożytnym Rzymie, kulturze, wierzeniach, przywódcach, cezarach oraz o upadku Rzymu. Na zakończenie odbył się konkurs, w którym za poprawną odpowiedź uczniowie zdobywali denary Juliusza Cezara.

Lekcja historii podobała się uczniom, którzy bardzo aktywnie włączali się w jej przebieg.

                                                                                                       Ewa Pękacz

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności