Dziś jest sobota, 24.08.2019, imieniny Bartłomieja, Malwiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego

Spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego

Spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości do Szkoły Podstawowej w Dziadowicach przyjechał z wizytą żołnierz Wojska Polskiego – szeregowy Jarosław Szczeciński.  Wojsko odegrało kluczową rolę w odzyskiwaniu przez Polskę wolności w 1918 roku i dlatego też wszyscy uczniowie byli bardzo ciekawi, jak obecnie wygląda służba żołnierza.

Gość spotkał się najpierw z uczniami klas 0-III, którym pokazał  noszony przez żołnierzy mundur, repliki broni i opowiedział, jak obecnie wygląda służba wojskowa. Zaznaczył, że w czasie pokoju, polscy żołnierze zajmują się szkoleniem i treningami, aby w razie konieczności móc bronić granic ojczyzny. Biorą też udział w akcjach humanitarnych.

                Spotkanie z szeregowym Jarosławem  było ogromną atrakcją dla dzieci. Zaciekawione słuchały opowieści o jego służbie, o różnych rodzajach wojsk oraz chętnie przymierzały  hełm, kamizelkę taktyczną  i  maskę przeciwgazową.

                Następnie żołnierz spotkał się z uczniami klasy siódmej i ósmej, którym opowiedział, jakie wymagania trzeba spełnić , aby zostać zawodowym żołnierzem. Wyczerpująco odpowiadał na pytania młodzieży i zachęcał do wyboru zawodu związanego z wojskiem.

                Spotkanie z tym wyjątkowym gościem było wielkim wydarzeniem dla dzieci. Składamy serdeczne podziękowania szeregowemu Jarosławowi, który odwiedził naszą szkołę i życzymy dalszych spokojnych lat służby wojskowej. 

                                                                                                 Dorota Stefaniak 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności