Dziś jest sobota, 19.10.2019, imieniny Piotra, Pawła
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

24 kwietnia 2019 roku w naszej szkole gościliśmy pisarkę Dorotę Mularczyk, autorkę książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży. Celem spotkania było m.in. popularyzowanie czytelnictwa  i zachęcania dzieci do czytania. Spotkania, które przeprowadziła pisarka z uczniami były podzielone na trzy grupy. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III  zapoznali się z pracą pisarza oraz wysłuchali niezwykłej opowieści o pszczołach. Dzięki interesującej prezentacji multimedialnej mogły zobaczyć życie i zwyczaje pszczół.

W kolejnej części spotkania uczestniczyli uczniowie klasy IV i V, z którymi autorka rozmawiała o początkach i literackich inspiracjach swojej twórczości. Temat spotkania brzmiał ,,Klawiatura obok pióra”, dlatego podczas zajęć pisarka starała się pokazać co  jest  bardziej wartościowe, komputer czy książka.

W pogadance pt. ,,Głowa wolna od uzależnień" uczestniczyli uczniowie klasy VI, VII i VIII. Tematem rozważań była rola wartości książki w życiu człowieka. Autorka poruszyła przy tym temat zagrożeń jakie czyhają w dzisiejszym świecie oraz w jaki sposób nie dać się przeciągnąć na ciemną stronę wirtualnego świata.

Pani Dorota Mularczyk wskazała uczestnikom zajęć sposoby rozwijania swoich talentów. Zachęcała dzieci do udziału w konkursach, jakie cyklicznie organizuje na swoim blogu internetowym. Zapoznała również uczniów z wybranymi fragmentami swoich powieści, które można było zakupić z dedykacją i autografem.

Marcelina Włodarczyk


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności