Dziś jest wtorek, 11.12.2018, imieniny Damazego, Waldemara
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Ślubowanie uczniów klasy I SP w Dziadowicach

Ślubowanie uczniów klasy I SP w Dziadowicach

Ślubowanie uczniów klasy I SP w Dziadowicach

Dnia 22 października 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Na uroczystość Ślubowania klasy I przybyli zaproszeni goście;Pan Artur Nowicki Zastępca Wójta Gminy Malanów, Pan Piotr Jasiak – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Malanów, Ksiądz Prałat Stanisław Płaszczyk, Pan Jan Langa Radny Gminy Malanów, Pani Jolanta Cajdler – przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Malanowie, Rada Rodziców, rodzice uczniów klasy I , wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Moment ślubowania i pasowania dzieci na uczniów klasy I poprzedziły ich występy przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyni Małgorzaty Karolak . Wysłuchaliśmy prezentacji słowno-muzycznej, w której mali bohaterowie przedstawiali swoją klasę, siebie, mówili na temat swojej ojczyzny i wyrazili gotowość do przyjęcia ślubowania. Pani dyrektor Renata Bińkowska dokonała aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, życząc sumiennego wypełnienia obietnicy złożonej podczas ślubowania.

Do uczniów klasy pierwszej i ich rodziców zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów życząc sukcesów w edukacji szkolnej. W tym uroczystym dniu wszystkie pierwszaki zostały obdarowane prezentami od zaproszonych gości, rodziców oraz upominkami od drugoklasistów. Miłą pamiątką przypominającą ten tak ważny dzień będą też birety, duże ołówki, plakietki i dyplomy. Po uroczystości ślubowania na wszystkich pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                                                                        Małgorzata Karolak


Pozostałe aktualności