Dziś jest wtorek, 11.12.2018, imieniny Damazego, Waldemara
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Przedszkolaki w Zoo Safari

Przedszkolaki w Zoo Safari

 Przedszkolaki w Zoo Safari

Dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Dziadowicach dnia 13 maja pod opieką pań Natalii Kubiak i Marceliny Włodarczyk oraz mam przedszkolaków p. Żanety Ćwiklińskiej, Eweliny Dziurzyńskiej i Magdaleny Wszędybył wyjechały na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Celem wyjazdu była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt, a także przyjemna forma wspólnego spędzania czasu.

W ogrodzie zoologicznym mogliśmy podziwiać m.in. białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie oraz jedyne w Polsce bawoły afrykańskie.

Wielki podziw wzbudziły także antylopy, muflony, bawoły, zebry, strusie, krokodyle, wielbłądy, surykatki i żyrafy.

Najwięcej spontanicznych reakcji wywołało wejście do mini zoo, gdzie dzieci miały okazję do bezpośredniego kontaktu z wyjątkowo łagodnymi i cierpliwymi zwierzątkami, które chętnie pozwalały się głaskać, dotykać i karmić, a były to kozy miniaturki, króliki i owieczki kameruńskie.

Na zakończenie mogliśmy uczestniczyć w pokazowym karmieniu foki Dawida, rysia euroazjatyckiego, mandryli i lemura białogłowego.

Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, pełne nowych wrażeń i wiadomości, a to największa radość dla organizatorów i opiekunów.

 Marcelina Włodarczyk

Zapraszamy do: Galerii zdjęć


Pozostałe aktualności