Dziś jest czwartek, 02.04.2020, imieniny Franciszka, Władysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ OD SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH- ZAJĘCIA WARSZTATOWE

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ OD SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH- ZAJĘCIA WARSZTATOWE

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ OD SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH- ZAJĘCIA WARSZTATOWE

Dnia 12 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień od substancji psychoaktywnych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Warsztaty poprowadziła Pani Wioletta Kurzawa- specjalista pracy z rodziną, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Głównym celem zajęć było:

  • rozwijanie umiejętności społecznych w relacjach z innymi chroniące przed używaniem środków zmieniających świadomość;
  • integracja grupy;
  • kształtowanie stabilnej samooceny;
  • poznawanie przyczyn sięgania po substancje psychoaktywne;
  • poznanie skutków oddziaływania tych środków na organizm młodego człowieka;
  • kształtowanie umiejętności mówienia komunikatów zwrotnych;
  • budowanie zaufania do grupy.

Zajęcia warsztatowe prowadzone w naszej szkole, mają na celu wzmocnienie kompetencji społecznych i osobistych uczniów. Są połączeniem edukacji(w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia) z modelowaniem umiejętności interpersonalnych. Tego typu zajęcia wspierają rozwój oraz wzmacniają kompetencje społeczne w zakresie profilaktyki uzależnień.

 

                                                                                             Karolina Niespodziańska


Pozostałe aktualności