Dziś jest piątek, 19.10.2018, imieniny Piotra, Pawła
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

W ramach poznawania kultury krajów anglojęzycznych uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziadowicach wzięli udział w szeregu zadań i zabaw związanych z Halloween. Dzieci z klas I-III uczestniczyły w zabawach ruchowych, podczas których poznawały leksykę danego bloku tematycznego. Zabawom towarzyszyło słuchanie piosenek w wykonaniu uczniów klasy V.

Uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w konkursie Halloween Quiz. Test składał się z trzech części.Pierwsza część sprawdzała znajomość faktów dotyczących tego święta, druga część sprawdzała znajomość leksyki. Trzecia część, przeznaczona dla młodzieży z klas V-VII, sprawdzała umiejętność stosowania środków językowych – zadanie polegało na uzupełnieniu luk w tekście odpowiednimi wyrazami. Również na zajęciach świetlicowych w tym dniu dzieci wykonywały prace manualne i plastyczne – stworki i potworki z kolorowego papieru i rolek po papierze.

Dzięki różnorodnym formom i metodom pracy dzieci w atrakcyjny sposób poszerzyły wiadomości i umiejętności językowe oraz poszerzyły wiedzę z zakresu kultury krajów z angielskiego obszaru językowego.

Anna Węs

 Zapraszamy do: GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności