Dziś jest sobota, 16.02.2019, imieniny Danuty, Julianny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Pamiętasz go ? Przyjaciel z dawnych lat …

Pamiętasz go ? Przyjaciel z dawnych lat …

Pamiętasz go ? Przyjaciel z dawnych lat …

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. O kolejnych już urodzinach misia pamiętały także dzieci z oddziału przedszkolnego w SP w Dziadowicach. W dniu 23 listopada chętne przedszkolaki przyniosły swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas całego dnia.

W tym dniu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z panią Joanną Adamczyk z Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Malanowie, która zapoznała przedszkolaków z historią powstania Pluszaka. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, którą był pluszowy miś.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały także bajki o nocnych przygodach Misia Remisia, czytanej przez naszego gościa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek i podziękowały pani bibliotekarce za miłe i pouczające spotkanie.

Marcelina Włodarczyk

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności