Dziś jest sobota, 19.10.2019, imieniny Piotra, Pawła
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki

Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki

Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki

  26 marca 2019 roku był ważnym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, w tym dniu bowiem odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki”. Pani Lilla Herbich serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych: Radę Rodziców, nauczycieli, uczniów klas starszych oraz bohaterów uroczystości czyli pierwszaków. Pani bibliotekarka zachęcała uczniów do jak najczęstszych wizyt w bibliotece szkolnej w której na nowych czytelników czeka wiele ciekawych bajek. 

Uczniowie klasy I pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Marceliny Włodarczyk przedstawili bardzo ciekawą część artystyczną poświęconą zaletom czytania książek.

W dalszej części uroczystości bibliotekarka pani Marcelina Włodarczyk odczytała Akt pasowania a przyszli czytelnicy zgodnie wypowiedzieli słowo „Przyrzekam” po czym każdy pierwszak został pasowany na czytelnika przez panią Lillę Herbich dużym ołówkiem i wpisał swoje imię pod tekstem przyrzeczenia. Uczniowie przyrzekli, że będą szanować i dbać o wygląd książki. Po złożeniu takiej obietnicy panie z Rady Rodziców - pani Anna Mielcarek i pani Izabela Stachowiak w podziękowaniu za zaproszenie wręczyły każdemu dziecku pamiątkową, pierwszą książeczkę tradycyjnie ufundowaną przez Radę Rodziców. Po uroczystości pierwszaki ze swoją wychowawczynią udały się do biblioteki, aby wypożyczyć pierwszą książkę. 

                                                                                               Lilla Herbich

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności